مخصوص بغداد سیاسی بیانیه وزیر امور خارجه

مخصوص: بغداد سیاسی بیانیه وزیر امور خارجه وزارت امور خارجه گروه تروریستی داعش بین الملل عراق

گت بلاگز اقتصادی واردات کالا، نفس تولید داخل را گرفت

کارشناس اقتصادی گفت:یکی از دلایلی که باعث تعطیلی کارخانجات درکشور شده است هست، واردات بی رویه کالاست.

واردات کالا، نفس تولید داخل را گرفت

غلامحسین طاهری کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،با اشاره به تعطیلی کارخانجات و عدم رغبت خریداران به تولیدات داخلی اظهار داشت: متاسفانه درسال های اخیر آنچنان که باید به تولیدات توجهی نشده و کارها جدی در زمینه حمایت از این امر صورت نگرفته است.
وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مهم درکشور، عدم حمایت از تولیدات است،یادآورشد:یکی از دلایلی که باعث تعطیلی کارخانجات درکشور شده است است واردات بی رویه کالاست.
این کارشناس اقتصادی گفت: همه روزه خبر تعطیلی کارخانه ها به گوش می رسد و نفس کارخانجات و تولید ملی درحال بندآمدن هست، لیکن آنها فشار زیادی را مجبور می شوند.
طاهری در ادامه افزود: برنامه ریزی مدون و توجه به صنایع و تولیدات داخلی موجب دلگرمی تولیدکنندگان شده است و آنها ترغیب می کند تا با اراده بیشتری به کار خود ادامه دهند.
وی درپاسخ به این پرسش که اقتصاد دانش بنیان، باوجود آمارهایی از رشد و پیشرفت، آیا نتوانسته در اقتصاد و زندگی مردم تاثیر بگذارد، گفت: متاسفانه آنطور که باید حمایتی از آنها نمی شود این درحالی است که بخش شخصی می تواند به عنوان مشوق مهم به حمایت آنها بیاید.

عبارات مهم : تعطیلی

براساس این گزارش، اقتصاد دانش بنیان علیرغم آمارهایی که حاکی از رشد و پیشرفتعلمی کشور طی سالیان اخیر است عملا نقشی در اقتصاد کشور و زندگی مردم ندارد پر واضح است سیاست گذاری دقیق و متقنی در این حوزه صورت نگرفته است و بازهم صرفاً به یکسری برنامه های تبلیغاتی، شتاب زده و وظیفه زدا اکتفاء شده است است که مملوء از بروکراسی و گلوگاه های سوء استفاده مالی هست، کم نیستند شرکت هایی که فقط برچسب دانش بنیان را یدک می کشند و در حال واردات آن هم از نوع بدون مالیاتش هستند. هزینه هایی که دولت در این بخش می کند مخصوصا در قسمت تبلیغات، اصلا و به هیچ وجهی قابل مقایسه با دستاورد ها نیست.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تعطیلی | اقتصاد | واردات | اقتصادی | صنعت | اقتصاد دانش بنیان | کشور | زندگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog